به گزارش خبرآنلاین، تا کنون 11,841,627 تن مبتلا و 543,433 تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش سی ان بی سی، در پی گزارش های اخیر درباره  شیوع ویروس کرونا در میان افراد جوان تر «آنتونی فاوچی» گفت، میانگین سنی بیماران جدید نسبت به چند ماه قبل در حدود 15 سال کاهش یافته است.فاوچی مدیر «موسسه ملی آلرژی و بیماری های مسری» و از اعضای کلیدی تیم مبارزه با کرونا در کاخ سفید خاطر نشان کرد آمریکا همچنان در موج اول شیوع ویروس کرونا قرار دارد. فاوچی افزود: «این یک وضعیت جدی است که ما باید فوری به آن بپردازیم.»

به گزارش روزنامه گاردین، در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از ۳ میلیون نفر عبور کرده است، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید مدعی شد کشورش در مبارزه با این ویروس پیشرو است.«کایلی مک انانی» در نشست مطبوعاتی کاخ سفید مدعی شد: هیچ کس دوست ندارد شاهد ابتلای فردی در کشورمان به ویروس کرونا باشد. به همین دلیل دولت سخت تلاش می‌کند تا این مهم را محقق کند.سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به رغم قربانی شدن بیش از ۱۳۰ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، از عبارت «تلاش تاریخی» برای توصیف اقدامات دولت دونالد ترامپ در مواجهه با این بحران انسانی استفاده کرد.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت 18,595 مورد تازه به3,059,428  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 368 تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 133,347 تن برسد.

برزیل

رسانه‌ها عصر سه‌شنبه اعلام کردند که تست ابتلا به کرونای ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل مثبت شده است. بامداد امروز بود که رسانه‌ها خبر داده بودند که رئیس جمهور برزیل تعدادی از علائم ابتلا به کرونا نظیر تب 38 درجه دارد و از وی تست ابتلا به کرونا گرفته شده است. رئیس جمهور برزیل در ماه‌های نخست، شیوع ویروس کرونا را یک «آنفولانزای کوچک» توصیف کرده و معتقد بود که تعطیل کردن اقتصاد پیامدهای بدتری برای کشور از همه گیری ویروس کرونا به همراه خواهد داشت. وی همچنین تا مدت‌ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می‌کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

برزیل بعد از آمریکا در جایگاه دوم کشورهای کرونازده هم به لحاظ ابتلا و هم تعداد قربانی قرار دارد و از عملکرد رئیس‌جمهور این کشور در مقابله با شیوع کرونا به شدت انتقاد می‌شود.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت17,468  مورد تازه به 1,643,539 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 537 تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم66,093  تن برسد.

روسیه

وزارت بهداشت روسیه امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که روند ابتلا و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته استبر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ مورد جدید فوت و ۶ هزار و ۳۶۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است. شمار فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در روسیه به ۱۰ هزار و ۴۹۴ نفر و تعداد مبتلایان هم به ۶۹۴ هزار و ۲۳۰ نفر رسیده است.

همچنین گزارش‌ها در این خصوص حاکی از آن است: با ترخیص ۹ هزار و ۵۵۱ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های روسیه، مجموع بهبودیافتگان کووید-۱۹ به ۴۶۳ هزار و ۸۸۰ نفر رسیده است. در مسکو طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به ۲۲۶ هزار و ۱۷۴ نفر افزایش یافت.

همچنین شمار قربانیان کرونا در مسکو با مرگ ۲۴ بیمار در شبانه‌روز گذشته به ۳ هزار و ۹۹۹ نفر رسید.اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در تاریخ ۳۱ ژانویه در روسیه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری در ۱۹ مارس ثبت شد.

هند

براساس آخرین آمار طی شبانه روز گذشته با شناسایی 21,670 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان در این کشور به 742,016 نفر رسیده است. همچنین با فوت 469 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-19 در هند به20,643  تن افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون456,710  بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

با ادامه روند تغییر کانون شیوع جهانی کرونا، هند به یکی از کشورهایی که به شدت درگیر شیوع کرونا شده، تبدیل شده است. شیوع این بیماری در چین آغاز شد، به اروپا گسترش یافت و در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه‌ای مانند برزیل و هند که سیستم مراقبت‌های بهداشتی ضعیف‌تری دارند، در حال گسترش است. از اواخر ماه مارس، ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد ابتلا را در سطح جهان داشته و هنوز هم با سرعت به شمار مبتلایان جدید روزانه این کشور اضافه می‌شود. این بیماری همه‌گیر، هند، کشوری ۱.۳ میلیارد نفری را که زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی آن با کمبود پرسنل و بودجه مواجه است، تحت فشار زیادی قرار داده است. هند حتی پیش از شیوع کروناویروس، از بین ۱۹۵ کشور جهان در دسترسی به مراقبت جهانی و کیفیت آن امتیاز ۱۵۴ را به خود اختصاص داده بود.

مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز در بیانیه‌ای از افزایش 480 موردی مرگ و میر ناشی از کووید-19 در طول یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به 31 هزار و 119 نفر رسیده است.همچنین با ابتلای 4 هزار و 902 تن دیگر٬‌ مجموع کل مبتلایان کرونا در مکزیک به 261 هزار و 750 نفر افزایش یافته است.

تاکنون 159 هزار و 657 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز 28 فوریه و اولین مورد فوتی نیز 19 مارس به ثبت رسید.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ،   وزارت بهداشت عربستان به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر همین اساس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۳۹۲ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۲۱۷ هزار و ۱۰۸ نفر رسید.مقامات بهداشتی سعودی همچنین به نجات ۵ هزار و ۲۰۵ نفر دیگر از چنگال کرونا هم خبر دادند.وزارت بهداشت عربستان از مرگ ۴۹ نفر دیگر بر اثر کرونا هم خبر داد تا شمار فوتی های ناشی از کرونا در این کشور به ۲ هزار و ۱۷ نفر برسد.

همچنین وزارت بهداشت سعودی از وخامت وضع جسمانی ۲ هزار و ۲۶۸ کرونایی در عربستان هم خبر داد.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۲۰۷ هزار نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند اما  ۳۲۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۷۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و شستشوی مداوم دست ها در پیشگیری از بیماری کووید۱۹، گفت: استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

برچسب ها:

نظر شما!!