دومین دوره از سلسله همایش های مجمع مداحان و ذاکران ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکان های تابعه صبح امروز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن همایش مشکات اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سعید نصیرالاسلامی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش در این مراسم با اشاره به نقش مهم مداحان و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در دفاع از دین مبین اسلام گفت: در طول تاریخ  نقش مداحان به عنوان پرچمداران دفاع از دین و حقانیت اهل بیت، همواره نقشی پررنگ و اثرگذار بوده و همین پرچمداری آنان موجب شد بعد از قیام عاشورا، اسلام واقعی بماند و خار چشم کفار و منافقان و دشمنان دین خدا باشد.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه جدی به اصول صحیح مداحی منطبق با ارزش‌های اسلامی و ضرورت آسیب شناسی این حوزه مهم تبلیغی، افزود: مطالعه عمیق و جامع، مراجعه به اسناد و روایات معتبر و موثق، خلوص نیت، پرداختن به بحث‌های تطبیقی، بهره گیری از تدابیر و رهنمود‌های مقام معظم رهبری و سایر علما و مراجع عظام تقلید، توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و واقعیت‌ها و درس‌های بزرگ قیام أباعبدالله (ع) و نهضت عاشورای حسینی از جمله نکاتی است که باید همواره سرلوحه مداحان و ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) قرار گیرد.
حجت الاسلام نصیرالاسلامی در ادامه با اشاره رهنمودهای رهبر معظم انقلاب خطاب به مداحان که فرمودند: “اهداف انقلاب اسلامی را با دید روشن، با فکر باز، با اندیشه‌ عمیق در اشعار بگنجانید و آن را با صدای خوش، با لحن خوش و با شیوه‌های هنری در جلسات بیان کنید”؛ تصریح کرد: باید همه عزیزانی که در این حوزه فعالیت می کنند شان وجایگاه این فعالیت ارزشی و الهی را حفظ کرده و ارتقا بخشند چراکه امروز ذاکران و مداحان بخش مهمی از پرچمداران و مدافعان حریم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) هستند.
در ادامه این جلسه مباحث آموزشی و اصول صحیح مرتبط با مداحی و آسیب شناسی این حوزه با حضور اساتید مجرب مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است، جلسات دومین دوره مجمع مداحان و ذاکران ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکان های تابعه به صورت نوبه ای تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

برچسب ها:

نظر شما!!